Ogólny opis zabiegów

Podczas pierwszej wizyty dokonywany jest przegląd stanu uzębienia Pacjenta. Zbadanie stanu uzębienia pozwala na zdiagnozowanie schorzeń i określenie potrzeb w zakresie dalszego leczenia. Podstawą profilaktyki są regularne przeglądy, które powinny mieć miejsce co 6 miesięcy.

Stomatologia zachowawcza

W zakres zabiegów stomatologii zachowawczej wchodzi leczenie próchnicy zębów, odbudowa tkanek zęba. Dzięki zastosowaniu materiałów oraz sprzętu najwyższej jakości możecie być Państwo pewni, że wypełnienia wykonane w naszym gabinecie będą wysoce estetyczne, bardzo trwałe i praktycznie nie do odróżnienia od naturalnego zęba.


Stosujemy najnowocześniejsze światło-utwardzalne kompozyty do wypełnień renomowanych firm 3M, VOCO, wyprodukowane w fabrykach na terenie Niemiec, USA i Japoni. Dzięki doświadczeniu lekarzy oraz najwyższej jakości materiałów gwarantujemy wypełnienia: Każdy zabieg może być bezbolesny, wykonane w znieczuleniu tradycyjnym lub THE WAND™.

Endodoncja – leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe polega na znalezieniu, zmierzeniu, oczyszczeniu, poszerzeniu i dokładnym wypełnieniu wszystkich kanalików w zębie. Nowoczesna endodoncja daje możliwość pełnego sukcesu w leczeniu nawet trudnych, nietypowych przypadków. W naszym gabinecie mamy do dyspozycji cyfrowy rentgen, mikroskop endodontyczny oraz endometr (elektroniczne urządzenie do pomiaru długości kanałów).

Urządzenia te ułatwiają podstawienie prawidłowej diagnozy oraz umożliwiają leczenie zagięty i trudno dostępnym kanałów. Dokładnie przeleczone kanały, to nie tylko zdrowe zęby. Dzięki dobrze przeleczonym kanałowo zębom, unikamy poważnych powikłań jak stany zapalne i ubytki w kości. Stany zapalne mogą dawać powikłania w odległych narządach tj. sercu, stawach, nerkach i wielu innych!

Leczymy trudne przypadki, usuwamy stare wypełnienie z kanałów oraz złamane narzędzia.

Protetyka

Nasz gabinet oferuje najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie protetyki. W gabinecie posiadamy specjalistów, którzy zajmują się uzupełnianiem brakujących zębów, przy zastosowaniu wszystkich aktualnie znanych technologii.

Wykonujemy wszystkie rodzaje wypełnień protetycznych. Tradycyjne korony porcelanowe na metalu oraz pełnoceramiczne z tlenku cyrkonu. Pracujemy też z najlepszymi koronami pełnoceramicznymi. Stosujemy następujące rodzaje uzupełnień protetycznych: W szczególnych przypadkach możliwy jest dobór koloru w trakcie przygotowania korony – bezpośrednio w pracownik protetycznej.
Estetyczna odbudowa przy pomocy koron pełnoceramicznych to nasza specjalność.

Stomatologia estetyczna

Piękne i zdrowe zęby przyczyniają się do wyższej samooceny i dodają pewności siebie w relacjach międzyludzkich. Stomatologia estetyczna obejmuje wszystkie działy stomatologii i zajmuje się poprawą wyglądu zębów i twarzy.
W naszym gabinecie proponujemy: Piękny, biały uśmiech jest marzeniem wielu z nas. Dodaje nam uroku i pewności siebie, poprawiając samopoczucie. Mając białe i zdrowe zęby, chętniej i częściej się uśmiechamy, dzięki czemu jesteśmy korzystniej postrzegani przez otoczenie.

Leczenie dzieci

O dorosłych dbamy jak o dzieci, a dzieci traktujemy poważnie. Przede wszystkim nie robimy „nic na siłę” i mamy bardzo dobre efekty. Dzieci wymagają tzw. wizyt adaptacyjnych, dlatego gorąco namawiamy do „oswojenia” dziecka z gabinetem oraz personelem, zanim potrzebne będzie konkretne leczenie.

Zwykle po kilku wizytach adaptacyjnych, współpraca z dzieckiem jest dużo łatwiejsza.

Druga ważna informacja, o której powinni pamiętać rodzice to nieprzekazywanie swoim dzieciom, (świadomie lub nieświadomie), stereotypowych uprzedzeń do wizyty u dentysty. Nie straszymy dzieci dentystą.

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna to nie tylko zabiegi usuwania zębów. Współczesna chirurgia stomatologiczna otwiera przed lekarzami, a za ich pośrednictwem przed pacjentami, prawie nieograniczone możliwości.

W ramach tej specjalności wykonywany jest cały szereg zabiegów w obszarze obejmującym jamę ustną, w tym zabiegi wspomagające inne dziedziny stomatologii, np. resekcja wierzchołka korzenia, hemisekcja - usunięcie jednego korzenia w zębach wielo-korzeniowych, periodontologia - chirurgia przyzębia oraz implantologia (implanty ASTRA – TECH).

Zabiegi wykonywane przez doświadczonego chirurga. Wykonujemy też wszystkie zabiegi przygotowujące do implantów:

Periodontologia

O stanie zdrowia jamy ustnej świadczy nie tylko brak zmian próchnicowych, ale również stan tkanek otaczających zęby - dziąseł, błon śluzowych i kości. Leczenie chorób przyzębia (periodontopatii) pozwala wyeliminować problemy z nadwrażliwością, odsłanianiem szyjek zębowych, nieprzyjemnym zapachem z ust, obrzękiem i krwawieniem dziąseł czy przemieszczaniem się, rozchwianiem, a nawet utratą zębów. W leczeniu chorób przyzębia stosuje się metody ściśle związane ze specyficznym schorzeniem i stopniem jego zaawansowania.