Nowoczesna implantologia

Implant zastępuje utracony ząb, a dokładnie korzeń zęba.

Implant mocowany jest w kości w trakcie zabiegu chirurgicznego. Czas trwania zabiegu jest stosunkowo krótki oraz całkowicie bezbolesny (wykonywany w znieczuleniu miejscowym).

Kilka miesięcy po wszczepieniu implantu mocujemy na nim za pomocą łącznika - koronę. Tak odbudowany ząb wygląda i funkcjonuje jak naturalny.

Na implantach można również osadzać mosty oraz mogą służyć za utrzymanie do protezy całkowitej. Stosując implanty możemy odbudować każdy rodzaj braków zębowych (pojedyncze, całkowite,  częściowe).

Nie każdy pacjent może mieć implanty. Przed planowanym zabiegiem zawsze dokładnie badamy stan jamy ustnej, ogólny stan zdrowia, wykonujemy zdjęcie panoramiczne. U niektórych pacjentów wykonujemy tomografie komputerową (CT) szczęk, a w bardziej skomplikowanych przypadkach zabieg jest planowany na podstawie tomografii i odpowiednich programów komputerowych do precyzyjnego planowania przedzabiegowego.

Zalety implantów

Implanty są trwałe i niezawodne. Wyglądają, funkcjonują i są odczuwane jak własne zęby! Zapobiegają zanikowi tkanki kostnej (pomagają w zachowaniu właściwej struktury kości, dziąsła i kształtu twarzy). Implanty zapobiegają przesuwaniu i przechylaniu się zębów, co wystepuje przy brakach zębowych. W dalszej perspektywie są ekonomiczne ponieważ służą Nam całe życie.

Stosujemy najlepsze!

W naszym gabinecie stosujemy implanty renomowanej, szwedzkiej firmy ASTRA-TECH. Wszystkie zabiegi wykonywane są przez doświadczonego chirurga. Dodatkowo ważną, rzeczą jest to, że nasze implanty objęte są 10 letnią gwarancją.

Zabiegi dodatkowe

alt
"Po usunięciu zęba kość powoli zanika i może okazać się że jest jej za mało do osadzenia implantu. W takiej sytuacji szczególnie gdy upłynie dużo czasu od usunięcia zęba, często zachodzi potrzeba zabiegu odbudowy kości. W tym celu wykorzystuje się biomateriały - naturalne substytuty kości (Bio-oss, Bio-Gide). Zabieg wykonuje się na tej samej wizycie co wszczepieni implantu.

W niektórych przypadkach w szczęce górnej grubość kości pomiędzy jamą ustną, a zatoką szczękową jest niewielka. Aby umieścić w takiej kości implant musimy podnieść dno zatoki. Zabieg ten również wykonuje się na jednej wizycie z wszczepieniem implantu i  jest bezbolesny - wykonany w znieczuleniu miejscowym" - mówi lek. dent. Jarosław Dziedzic.